Zbog najavljenog toplinskog vala, Arheološki muzej u Zagrebu poziva sugrađane i sve posjetitelje koji se tijekom vikenda nalaze u Zagrebu da utočište od visokih temperatura potraže u ugodnom i klimatiziranom prostoru Muzeja.
U subotu i nedjelju, 27. i 28. lipnja 2026., ulaz u Arheološki muzej u Zagrebu bit će besplatan za sve posjetitelje. Posjetitelji će imati priliku razgledati bogate Pretpovijesne, Numizmatičke, Egipatske, Antičke i Srednjovjekovne muzejske zbirke– te dio dana provesti u prostoru koji spaja kulturnu baštinu, mir i ugodnu temperaturu.
Iako je službeni program Predah u Lapidariju završio, vrata našeg i vašeg Lapidarija ostaju otvorena tijekom cijelog ljeta i prvog dijela jeseni kao mjesto odmora i opuštanja u samom središtu grada. Ova zelena oaza i dalje je dostupna svima koji žele nakratko pobjeći od gradske vreve, opustiti se u hladu ili jednostavno uživati u mirnom ambijentu.
Posjetiteljima su na raspolaganju ležaljke, stolice i prostirke za travu, a dobrodošli su ponijeti knjigu, kavu za van ili doći u dobrom društvu i iskoristiti Lapidarij kao mjesto za odmor tijekom toplih ljetnih dana.
Radno vrijeme tijekom vikenda:
Subota, 27. lipnja 2026. – od 10:00 do 20:00 sati
Nedjelja, 28. lipnja 2026. – od 10:00 do 13:00 sati
Prilikom objava fotografija, molimo navesti izvor: Igor Krajcar/AMZ
Pozivamo sve građane i posjetitelje Zagreba da vikend provedu u ugodnom okruženju Arheološkog muzeja u Zagrebu – uz besplatan ulaz, vrijedne muzejske zbirke i zaklon od ljetnih vrućina.