Dominik Paris svjetski prvak u superveleslalomu, Zubčić i Zrnčić Dim među 30 najboljih

Talijan Dominik Paris osvojio je naslov svjetskog prvaka u superveleslalomu na SP-u u alpskom skijanju u švedskom Äreu. On je ostvario devet stotinki bolje vrijeme od Francuza Johana Clareyja i Austrijanca Vincenta Kriechmayra.
Za 29-godišnjeg Parisa ovo je prvi naslov svjetskog prvaka do kojeg je stigao na zahtjevnoj stazi s vremenom 1:24.20 minute. Prije šest godina na SP u Schladmingu osvojio je srebro u spustu.
Hrvatsku su predstavljala dva predstavnika. Filip Zubčić sa 2,08 sekundi zaostatka zauzeo je 29 mjesto, dok je Natko Zrnčić Dim sa 2,17 sekundi zauzeo 30 mjesto.
O zahtjevnosti staze dosta govori činjenica da od 70 natjecatelja utrku nije uspjelo završiti njih 19. Talijanima je ovo druga medalja na ovom svjetskom prvenstvu nakon što je jučer srebro u superveleslalomu osvojila Sophia Goggia.