Hrvatska pobjeda o kojoj govori i piše čitav svijet

VATRENI

-Kad smo već u Rusiji, bilo bi šteta ne vidjeti Moskvu - rekao je hrvatski izbornik Zlatko Dalić, nakon veličanstvene pobjede Vatrenih u utakmici s Rusijom u Sočiju, aludirajući na polufinalni meč s Engleskom.Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva nakon što je u četvrtfinalu u Sočiju boljim izvođenjem 11-eraca izbacila Rusiju. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, nakon 120 minuta 2:2, da bi u raspucavanju s bijele točke Hrvatska bila uspješnija 4:3.Rusija je povela golom Denisa Čeriševa u 31. minuti, na 1:1 izjednačio je Andrej Kramarić u 39., da bi Hrvatsku u vodstvo doveo Domagoj Vida u 101. no za 2:2 pogodio je Mario Fernandes u 115. pa su o posljednjem polufinalistu odlučivali udarci s bijele točke. Četiri od pet hrvatskih izvođača bilo je precizno, dok kod Rusa dva izvođača nisu uspjela svladati Subašića. Kao i protiv Danske u osmini finala, posljednji 11-erac za Hrvatsku izveo je i pogodio Ivan Rakitić.

Hrvatsku pobjedu savili su Hrvati diljem domovine i svijeta, a u Sočiju, hrvatsku pobjedu u društvu premijera Ruske federacije Dmitrija Medvedeva, pratila je hrvatska predsjednica Kolinda Grabar Kitarović. Ruski predsjednik Vladimir Putin čestitao je Hrvatskoj, ali i svojoj reprezentaciji. O Vatrenima govore i pišu mediji iz cijelog svijeta.