Treća pobjeda Vatrenih – u osmini finala igramo protiv Danaca!

Hrvatska nogometna reprezentacija u zadnjem je dvoboju D skupine Svjetskog prvenstva u Rostovu na Donu pobijedila Island 2:1 te će kao pobjednik skupine u osmini finala igrati 1. srpnja protiv Danske.

U drugoj utakmici skupine u Sankt Peterburgu Argentina je pobijedila Nigeriju 2:1 i prošla u osminu finala.

Pogotke su za Hrvatsku dali Milan Badelj (53) i Ivan Perišić (90), dok je za Islanđane izjednačio golom Gylfia Sigurdssona iz kaznenog udarca u 76. minuti. Hrvatska je protiv Islanda započela s devet novih igrača u odnosu na dvoboj s Nigerijom, no i u takvom sastavu došla je do treće pobjede u skupini.

U drugom susretu skupine u Sankt Peterbugu Argentina je slavila protiv Nigerije 2:1, a gol vrijedan osmine finala postigli su četiri minute prije kraja utakmice. Argentina je povela golom Lea Messija u 14. minuti, a za Nigerijce je izjednačio Victor Moses (51pen). U 86. minuti Marcos Rojo nakon dodavanja Otamendia postiže gol za pobjedu Argentine.

U osmini finala Hrvatska 1. srpnja u Nižnjem Novgorodu igra s Danskom, dok 30. lipnja u Kazanju igraju Francuska i Argentina.