Hrvatske rukometašice na Euru pobijedile i Njemačku te izborile prvo polufinale u povijesti

Hrvatske rukometašice plasirale su se u svoje prvo polufinale nekog velikog natjecanja u povijesti. Hrvatice su pobijedile Njemačku 23:20 čime su osvojile drugo mjesto u skupini II iza Norveške. Protivnik u polufinalu bit će poznat nakon utakmice Rusija – Danska koja se igra kasnije. To može biti ili Francuska ili Rusija ako pobijedi Dansku te pritom ima bolju gol-razliku od Francuskinja. Nakon tvrdog prvog poluvremena u kojem se nijedna ekipa nije uspjela značajno odvojiti, na početku drugog dijela Hrvatice su napravile seriju 5:0 i do kraja nisu ispuštale vodstvo. Osim povijesnog uspjeha i plasmana u polufinale Europskog prvenstva, izabranice Nenada Šoštarića ovom su pobjedom ujedno izborile i nastup na Svjetskom prvenstvu.

Osim što su po prvi put u povijesti ušle u borbu za odličja, hrvatske rukometašice su ulaskom u polufinale izborile direktan plasman na Svjetsko prvenstvo 2021. kojem će domaćin biti Španjolska. Hrvatske rukometašice na svjetskoj smotri nisu sudjelovale od 2011.

Nakon što je u prvom današnjem dvoboju Nizozemska dobila Rumunjsku, bilo je jasno kako Hrvatsku u polufinale vodi i poraz s jednim golom razlike. Međutim, odabranice Nenada Šoštarića su fantastičnom predstavom, posebice u drugom poluvremenu, izborile pobjedu, već petu na prvenstvu.

Njemačka je bolje otvorila utakmicu, povela je 2-0, pa 4-2, a u prvom poluvremenu još je dva puta imala po dva gola prednosti. Hrvatska se uporno vraćala, a u 28. minuti stigla do prvog vodstva (11-10), a potom i do 12-11, no na odmor se otišlo rezultatom 12-12. Zanimljivo, njemačke rukometašice su posljednjih šest golova u prvom dijelu zabile iz sedmeraca. Ana Debelić je u prvom poluvremenu zabila tri gola, dok je Tea Pijević imala sedam obrana.

Upravo pristigla vijest potvrđuje da će u polufinalu hrvatske rukometašice igrati sa reprezentacijom Francuske. Predmjevamo da je to gotovo najteži izazov ali svi vjerujemo u naše sjajne cure.