Francuska u reprizi finala SP-a ponovno bolja od Hrvatske

francuska hrvatska

U susretu 2. kola elitnog razreda Lige nacija, hrvatska nogometna reprezentacija je na stadionu Stade de France izgubila od Francuske sa 2-4 upisavši i drugi poraz u skupini nakon što je u petak poražena u Portugalu sa 1-4.

Nakon dvije godine i velikog finala SP-a, u kojem je Francuska slavila sa 4-2, "Vatreni" i "Tricolori" su se ponovo susreti. Ovoga puta u Ligi nacija i ponovo su Francuzi pobijedili sa 4-2.
Hrvatska je povela, imala je i 2-2, no domaćin je na koncu uvjerljivo slavio.

Svjetski doprvaci su poveli u 17. minuti golom Dejan Lovrena, no svjetski prvaci su u posljednjih pet minuta prvog dijela okrenuli rezultat preko Antoinea Griezmanna (43) i autogola Dominika Livakovića (45+1). U 55. minuti je izjednačio Josip Brekalo, no Dayot Upamecano je deset minuta kasnije vratio Francuze u prednost. U 76. minuti je Olivier Giroud realizirao kazneni udarac za 4-2.

Izbornik Zlatko Dalić je u odnosu na utakmicu s Portugalom napravio pet promjena. Na klupi su ostali Domagoj Vida, Mario Pašalić, Josip Brekalo, Borna Barišić i Tin Jedvaj. Priliku su dobili Filip Uremović, Duje Ćaleta-Car i Dario Melnjak, a od prve minute su zaigrali Ivan Perišić i Marcelo Brozović.

Hrvatska tako niti u sedmom pokušaju nije uspjela slaviti protiv Francuske. Bio je to naš peti poraz uz dva neodlučena susreta i 7-17 razliku pogodaka.

U drugom susretu iz ove skupine Portugal je kao gost pobijedio Švedsku sa 2-0, a oba gola zabio je Cristiano Ronaldo (45, 72). Napadač Juventusa je tako stigao do brojke od 101 pogotka za nacionalnu vrstu.

Domaćin je od 44. minute igrao bez isključenog Gustava Svenssona.

Idući nastup Hrvatska će imati 11. listopada u Zagrebu protiv Švedske, a tri dana kasnije na stadionu Maksimir gostovat će i Francuska.

REZULTATI
Skupina 3:
Francuska - HRVATSKA 4-2 (Griezmann 43, Livaković 45+1-ag, Upamecano 65, Giroud 76-11m / Lovren 17, Brekalo 55)

KRAJ UTAKMICE

90' Igrat će se još četiri minute.

89' Sjevnuo je sada udarac Vlašića, no pogodio je vratnicu!

88' Pao je intenzitet utakmice nakon četvrtog gola Francuza, čeka se kraj dvoboja.

77' Francuska vodi 4:2, strijelac je Giroud s bijele točke. Poslao je loptu u lijevu stranu, a Livaković je otišao u desnu.

76' Kazneni udarac za Francusku i žuti karton za Brozovića zbog igranja rukom.

74' Školska kontra Francuske, 3 na 2, Griezmann je poslužio Martiala, Livaković je sjajno reagirao i ostavio Hrvatsku na životu.

70' Camavinga krade loptu Pašaliću, ali brani Livaković njegov udarac u nastavku akcije.

66' Umjesto Perišića ušao je Pašalić.

65' Upamecano zabija glavom nakon kornera za vodstvo Francuske 3:2. Ubacio je Griezmann.

63' Dvostruka zamjena u Francuskoj. Camavinga i Giroud su ušli umjesto Kantea i Ben Yeddera.

57' Umjesto Uremovića ušao je Vida.

55' GOOOL! Kovačić je briljantno poslužio Brekala koji se sjurio prema golu Llorisa i kad se već činilo da neće uspjeti uputiti udarac, on puca između trojice francuskih braniča i zabija za 2:2.

51' Kombinirali su Francuzi ispred našeg gola, ali samo korner su izborili.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Brekalo je ušao u igru umjesto Rebića.

KRAJ POLUVREMENA - Francuska - Hrvatska 2:1

45' Nažalost, Hrvatska je primila i drugi pogodak. Martial puca na asistenciju Ben Yeddera, pogodio je napadač Francuske vratnicu, a od Livakovića lopta odlazi u gol.

43' Lijepu je akciju odigala sada Francuska i došla do izjednačenja. Ben Yedder za Martiala koji je poslužio Griezmanna koji iz voleja zabija za 1:1.

35' Griezmannov udarac iz slobodnog udarca nije precizan.

33' Najveća prilika za Francusku. Griezmann se našao oči u oči s Livakovićem i hrvatski vratar brani!

32' Perišićev ubačaj lako hvata Lloris, a na drugoj strani je prizemnom loptom pokušao Sissoko. Kao i u prvom slučaju, vratar je siguran.

25' Melnjak prolazi po lijevoj strani, ubacuje u sredinu, no bio je prekršaj nakon čega je Hrvatska izborila korner. Brozović je ubacio, no nije bilo opasnosti za Francusku.

22' Martial je pokušao iz daljine, ali nije bio ni blizu.

16' GOOOL! Lovren je zabio za vodstvo Hrvatske! Nakon kornera lopta je došla do hrvatskog stopera koji fenomenalno vara Lucasa Hernandeza, i lijevom nogom snažnim udarcem pogađa mrežu Llorisa.

14' Pogreška u francuskoj obrani. Kramarić je ukrao loptu, Rebić ju je propustio kroz noge, ali iza njega nije bilo nikoga od naših igrača.

10' Prvih deset minuta proteklo je u ispitivanju snaga. Hrvatska izgleda bolje nego protiv Portugala na početku susreta.

1' Počela je utakmica!

Igrači su izašli na teren i izvode se himne.

Sat vremena prije utakmice stigli su i sastavi! Dalić je uveo nekoliko novih igrača u odnosu na utakmicu s Portugalom.

HRVATSKA: Livaković; Uremović, Lovren, Ćaleta-Car, Melnjak; Kovačić, Brozović, Vlašić; Rebić, Kramarić, Perišić

FRANCUSKA: Lloris; Hernandez, Lenglet, Upamecano; Mendy, Nzonzi, Kante, Sissoko; Griezmann; Ben Yedder, Martial