Braća Sinković osvojila srebro na SP-u u Beogradu

BRAĆA SINKOVIĆ

Braća Martin i Valent Sinković osvojila su srebrno odličje u dvojcu na pariće na Svjetskom veslačkom prvenstvu u Beogradu.

Sinkovići su ciljem prošli u vremenu 6:12.44 minute zaostavši za pobjedničkom posadom 3.25 sekundi. Slavili su Nizozemci Melvin Twellaar i Stefan Broening koji su vodili od početka utrke.

Broncu je osvojila posada Irske u sastavu Daire Lynch i Philip Doyle s vremenom 6:13.41.

Braća Sinković su plasmanom u finale osigurala nastup na Igrama u Parizu sljedeće godine, što će im biti četvrte olimpijske igre.

U finalu samca na SP-u u Beogradu kasnije nastupa Damir Martin, koji je također izborio OI u Parizu 2024.