Turska - Hrvatska 0:2 u drugom kolu skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo

Turska i Hrvatska sastale su se u Bursi u drugom kolu skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Hrvatska je povela, nakon prvog poluvremena strijelac je dva gola Mateo Kovačić. U 20. minuti utakmice Turska - Hrvatska dočekali smo prvi pogodak i to u turskoj mreži.

Za vodstvo Vatrenih zabio je Mateo Kovačić koji je okrunio sjajnu akciju naše reprezentacije. Odličnu dugu loptu poslao je Josip Šutalo za Josipa Stanišića koji se ubacio iza leđa turskog braniča i proigrao Marija Pašalića, a ovaj pak izmijenio jedno dodavanje s Kovačićem i onda uspio iščeprkati loptu te ju proslijediti za Matea koji je preciznim udarcem s 10-ak metara pogodio donji lijevi kut turskog vratara. Mateo Kovačić na kraju prvog poluvremena ponovno zabija.