Anđelko Stričak nositelj liste HDZ-a i koalicijskih partnera za III. izbornu jedinicu pressicom obilježili početak kampanje

Anđelko Stričak nositelj liste HDZ-a i koalicijskih partnera za III. izbornu jedinicu pressicom obilježili početak kampanje

U cijeloj Hrvatskoj, pa tako i na području III. izborne jedinice, nikad toliko investicija, rast plaća i mirovina za 60 posto te uspješno rješavanje brojnih izazova
Glavna je to poruka upućena u utorak iz Varaždina, na početku promidžbene kampanje HDZ-a i koalicijskih partnera za III. izbornu jedinicu, odnosno s predstavljanja zajedničke liste Hrvatske demokratske zajednice, Hrvatske narodne stranke, Hrvatske socijalno liberalne stranke, Hrvatske demokratske stranke i Hrvatske stranke umirovljenika.

Nositelj liste je predsjednik HDZ-a Varaždinske županije i župan Anđelko Stričak koji je naglasio kako su sa svojim dosadašnjim koalicijskim partnerima odlično surađivali, o čemu govore svi rezultati Vlade.
- Nikad toliko dobrih i nikad toliko dobrih rezultata, stoga zahvaljujemo dosadašnjim koalicijskim partnerima na toj suradnji, ali i našim budućim partnerima s kojima idemo na izbore za Hrvatski sabor u točkoj koaliciji, prema dogovoru i sporazumu naših stranačkih vodstava na državnoj razini. Svaki od koalicijskih partnera imao je priliku sudjelovati u izbornom procesu u jednoj, dvije ili najviše tri izborne jedinice – rekao je Stričak.

Govoreći o dosadašnjim rezultatima, istaknula je tri najbitnija za sjever Hrvatske, odnosno za III. izbornu jedinicu
- To je, kao prvo, činjenica da nikad nije bilo toliko investicija. Vidljivo je da su, ne samo naša županija, već i nama susjedne te ostale županije u cijeloj Hrvatskoj, doslovno sve veliko gradilište. Govorimo o rastu plaća i mirovina za oko 60 posto, a kada bismo to usporedili s onih mizernih tri posto SDP-ove Vlade, mislim da brojke govore najbolje za sebe. Kao treće, treba istaknuti da se ni jedna Vlada dosad nije suočila s toliko izazova - od onih gospodarskih, pa izazova koji je uzrokovala pandemija korona virusa, do dvaju razornih potresa i cijelog niza elementarnih nepogoda kojih je samo na našem području unazad dvije godine bilo sedam . Sve to smo riješili i prošli jako dobro – istaknuo je nositelj koalicijskih lista za III. izbornu jedinicu.

Istaknuo je kako su na toj listi dosad dokazana imena ljudi koji zaista imaju bogat životopis.
-Kada kažem bogat, mislim na dosadašnji rad i rezultate, a oni su najbitniji. Možete imati ne znam kakav program, najbolji program, ali ako nemate tim koji će ga provesti, to je mrtvo slovo na papiru. Prisjetimo se onog poznatog SDP-ovog plana 21 od kojeg jedino jedino slovo nije zaživjelo. Nasuprot tome, mi smo na prošlim izborima išli s programom Sigurna Hrvatska i upravo taj program, u sinergiji s ljudima, dao je sve te jako dobre rezultate – kazao je Stričak.

Na listi koalicije HDZ-HNS-HSLS-HSU-HDS za III. izbornu jedinicu su Zoran Gregurović, Ljubomir Kolarek, Pregrad Štromar, Damir Habijan, Žarko Tušek, Sanja Borovec, Dražen Srpak, Ljubica Jembrih, Siniša Jenkač, Robert Šplajt, Gordana Ramuščak, Zdravko Tušek i Goran Kaniški.

- Sve su to ljudi s rezultatima i svi žive na području treće izborne jedinice, a na ostalim listama je oko 28 posto kandidatkinja i kandidata izvan treće izborne jedinice. To samo znači da se te političke opcije i koalicije nisu uspjele pronaći kandidate koji bi ih predstavljali s područja Varaždinske, Međimurske i Krapinsko-zagorske županije te šest općina oko Zaprešića – naglasio je Stričak.

Osim ljudi, nositelj koalicione liste predstavio je program pod nazivom „Za sve izazove”.

- Naš se program sastoji od pet točaka, a to su Uspješna Hrvatska, Vitalna Hrvatska, Pravedna Hrvatska, Održiva Hrvatska i Suverena Hrvatska. U njemu možemo naći sve bitno za daljnji razvoj naše domovine - od gospodarstva, obrazovanja, znanosti, digitalnog društva, demografske obnove, djece, mladih, transparentnosti u radu institucija, preko pristupačnog zdravstva, dostupnog stanovanja, zelene tranzicije, prehrambene sigurnosti, do sigurne granice. , moderne vojske ponosne države, odnosno sigurnosti i stabilnosti. Ono što je iznimno bitno za sjever Hrvatske je da nakon ovog mandata, kada su plaće i mirovine rasle 60 posto, do kraja idućeg mandata prosječne plaće planiramo podići na 1600 eura, a mirovine na 750. Do kraja idućeg mandata svako dijete s područja treće izborne jedinice imaju svoje mjesto u vrtiću, do kraja tog mandata uvest ćemo jednosmjensku nastavu u sve škole na području naše izborne jedinice, započeli smo s izgradnjom brzih cesta i obilaznica, ao tome su najbolje govorili ugovori o tim izgradnjama i početku radova. Nastavljamo s izgradnjom aglomeracije, sve kako bi zaštitili jedan od najvećih resursa današnjice, a to su vode. Također, u idućih godinu dana Ivančicu, Strahinjčicu, Ravnu Goru, Maceljsko Gorje proglasit ćemo parkom prirode. Vjerujem da su to ključne poruke, projekti, investicije koje su važne za sve građane sjevera Hrvatske – izjavio je Stričak.

Dodao je kako će tijekom kampanje nastojati obići svaku općinu i grad, koji će, prema dogovorenom rasporedu, obilaziti sve kandidate,

- To unaprijed mogu garantirati, da svi ostali kandidati s liste sigurno neće napraviti. Između ostalog, imali smo prilike svjedočiti da su se opet pojavili kakvi stručnjaci koji se uvijek pojavljuju samo pred izbore. Znači, neki su od tih stručnjaka sada u Europskom parlamentu, za njih se nije čulo pet godina, a sada se opet za njih čuje i opet su glasni. Pozivam naše građane, žitelje, stanovnike treće izborne jedinice da svoj glas povjere dokazano sposobnom i pouzdanom vremenu – poručio je Anđelko Stričak.

Drugi na koalicijskoj listi za III. izbornu jedinicu je predsjednik HDZ-a Krapinsko-zagorske županije Zoran Gregurović, gradonačelnik Krapine u trećem mandatu

- Prošao sam niz stepenicu, od mjesnog odbora, Gradskog vijeća, predsjednika Gradskog vijeća, do gradonačelnika, a proteklih godinu dana bio sam i zastupnik u Hrvatskom saboru . Smatram da je naša lista najkvalitetnija lista u trećoj izbornoj jedinici, s nizom kvalitetnih, vrijednih ljudi koji imaju svoj životopis, koji su u životu puno toga radili i koji iza sebe imaju rezultate. Mislim da u proteklih nekoliko godina, a kao gradonačelnik to mogu slobodno reći, nikad nije bilo više investicija na području ne samo naše izborne jedinice, nego iu cijeloj našoj domovini, da je ova Vlada uistinu dokazala da ne dijeli na MI ili ONI jer investicije su se događale u svim gradovima i općinama, neovisno o tome tko je u pojedinoj jedinici lokalne samouprave na vlasti, bilo koja politička opcija. Nikad više izgrađenih vrtića, nikad veća ulaganja u cestovnu i komunalnu infrastrukturu, od aglomeracije do svega ostalog, a isto tako nikad veći investicijski ciklus koji je pred nama – investiranje u naše škole, još dodatno u vrtiće, ali i ono što se pokazuje kao potreba u vremenima pred nama, u domovima za starije i nemoćne – istaknuo je Gregurović.

Iza Gregurovića na listi je predsjednik HDZ-a Međimurske županije Ljubomir Kolarek, gradonačelnik Preloga u trećem mandatu koji je bio i saborski zastupnik.

- U posljednjih osam godina, ponajviše u posljednje četiri, nikad toliko novca nije stiglo u cvjetnjak Međimurja, u cvjetnjak Hrvatske, u naše Međimurje i kad zbrojimo te velike brojke pokazuju stvaranje ulaganja Vlade Republike Hrvatske u Međimurje, u zdravstveni sustav, Županijsku bolnicu Čakovec. , u kulturnu baštinu Stari grad Zrinskih. Prije desetak dana potpisani su ugovori za dvorac Feštetić i kulturnu baštinu općine Donja Dubrava, Grad Čakovec ušao je u program ITU mehanizma, gdje je 18 milijuna eura ulaganja u školstvo. Najveća investicija, 16,5 milijuna eura, ulaganje je u Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec, od toga se 84 posto financira iz projekata Vlade, a tu su i brojni vrtići. Zadnji primjer je da su prije dvadesetak dana općine Štrigova, Donji Vidovec i Dekanovec potpisale ugovore o izgradnji vrtića kojih je u našoj županiji bilo više od dvadeset – rekao je Kolarek.

Spomenuo je i kanalizacijski sustav, aglomeracija Donja Dubrava i Mursko Središće vrijedan više od 65 milijuna eura te dodao da gospodarstvo nikada ranije nije imalo toliko prilika za razvoj.

- Gospodarstvo cijele Hrvatske, pogotovo Međimurja koje je izvozno orijentirano, nikad nije imalo toliko prilika privući, ai privuklo je velika novčana sredstva. Zato vjerujem u listu Hrvatske demokratske zajednice sa svojim koalicijskim partnerima treće izborne jedinice na čelu sa županom Anđelkom Stričakom i na čelu s premijerom Andrejem Plenkovićem. Spremni smo za nove izazove koji nas očekuju u sljedeće četiri godine – zaključio je Kolarek.

Na listi je i Robert Šplajt, predsjednik HNS-a Krapinsko-zagorske županije i načelnik Općine Kumrovec koji je istaknuo da je HNS kao koalicijski partner već sedam godina u Vladi RH.

- Možemo stvarno reći da smo ostvarili iznimne rezultate i podigli kvalitetu života za sve stanovnike Hrvatske te da se iz dana u dan vide svi ti rezultati na terenu. Puno se toga dobrog odradilo, ali vrijedi istaknuti i kakav je dobar program ispred nas. Mislimo da svi naši građani osjećaju boljitak i da kroz sve reforme koje su se dosad dogodile, kao i one koje će se događati u budućnosti, imaju kvalitetniji život – rekao je Šplajt.

Naglasio je da su u HNS-u uvijek naglašavali brigu za mlade, za predškolski odgoj i školsko obrazovanje te da će naglasak na tome i ostati.

- Reforma koja se dogodila kada je riječ o financiranju i sufinanciranju dječjih vrtića puno pomaže lokalnim zajednicama i upravama u financiranju, izgradnji i poboljšanju svih naših vrtića, isto tako i za bolje obrazovanje naše djece. Izgradnja POS stanova znači zbrinjavanje mladih kroz stambene objekte prioritet je ove vlade i time ćemo se baviti i dalje jer na taj način možemo zadržati mlade ljude ovdje u Hrvatskoj. Naravno, uz to ćemo osigurati i povećanje plaća uz koje će doći i povećanje mirovine. Sve su to stvari koje radimo i mislim da ćemo ih u sljedećem mandatu raditi još bolje, kako bi naši građani dobro živjeli ovdje u Hrvatskoj, da bi i ostali ovdje živjeli, a ne tražili sreću u svijetu – zaključio je Šplajt.

Ispred Hrvatske socijalno-liberalne stranke govorila je Dragica Ratković, gradonačelnica Varaždinskih Toplica.

- Podržavamo sve kandidate s ove liste. Smatramo da moramo nastaviti s trendom investicija i ulaganja. Dosada je već nekoliko puta rečeno i dokazano koliko je novca došlo u naše Varaždinske Toplice za koje se borimo da postanu perjanica kontinentalnog turizma. Na tragu toga, podržavamo nositelja liste Anđelka Stričaka, kao i sadašnjeg, odnosno budućeg premijera – poručila je Ratković dodajući da HSLS ima svoje kandidate i na listama u prvoj i drugoj izbornoj jedinici.

Uime Sanje Borovec, uspješne načelnice Općine Jakovlje u Zagrebačkoj županiji, govorio je Filip Bernardić, načelnik Općine Pušča, ujedno koordinator za III. izbornu jedinicu, ali i dio Zagrebačke županije, odnosno prstena oko Zaprešića.

- Moram naglasiti da je svih šest općina zaprešičkog kraja i Zagrebačke županije neopisivo sretno i zadovoljno što smo mi sad članovi treće izborne jedinice. Ipak smo mi Zagorci i kajkavci i iz tog razloga dijelimo oduševljenje i sreću što smo tu s vama zajedno u ovoj izbornoj jedinici. Kada smo razgovarali i dogovarali koga staviti na listu ispred Zagrebačke županije, jednoglasno smo se dogovorili da to bude Sanja Borovec, iz više razloga. Glavni razlozi su što je već u drugom mandatu, ostvarila je mnogo velika investicija u Jakovu, kvalitetno i dobro vodi Jakovlje i mislimo da je stvarno najbolji kandidat između naših šest općina, danas predstavlja i vodi. Vjerujem u pobjedu HDZ-a, vjerujem u pobjedu u trećoj izbornoj jedinici i siguran sam da mi kao dio Zagrebačke županije možemo dati svoj obol. Vjerujem da će taj obol biti velik. Kada govorimo o naših šest općina, u svih šest općina smo zapravo na vlasti mi kao HDZ-ovci. To jasno treba naglasiti da ljudi znaju što je sve HDZ tamo napravio, što radi svakodnevno na lokalnoj razini za naše stanovnike i vjerujem da će to prepoznati i na ovim izborima – rekao je Bernardić.

Naglasio je da se Hrvatska u proteklih osam godina snažno razvijala i napredovala.

- Ako se želimo razvijati i dalje, moramo podržati i dalje HDZ, dati glas i ono što je najvažnije, dati još jedan mandat našem premijeru Andreju Plenkoviću, kako bi svi dalje kvalitetno i dobro živjeli na ovim područjima - zaključio je Bernardić.

Hia.com.hr koristi kolačiće (tzv. cookies) za pružanje boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti.