Svijet se zgražava nad penalom za Argentinu, žalosni smo ali nismo nesretni - Hrvatska ide po broncu

Je li moglo biti drugačije? Hrvatska je na početku susreta imala više loptu u svojim nogama, kontrolirala je tijek utakmice, ali samo do prvog pogotka. Ubrzo je uslijedio još jedan, a Argentina je tek nakon prekida stigla do uvjerljive pobjede od 3-0 . Ona će po šesti put igrati u finalu Svjetskog prvenstva.

Nakin utakmice Hrvatska - Španjolska u polufinlu FIFA Svjetskog nogometnog prvenstva u Kataru, mnogi nogometni znalci nisu zadovoljni pa su osvanuli i naslovi - Svijet se zgražava nad penalom za Argentinu: “Ovo je nezasluženo, sve zbog Messija”... No sve je počelo golom iz penala Lionela Messija. Kako je došlo do penala? Alvarez je pobjegao našoj obrani te ga je zaustavio Livaković. Hrvatski golman dobio je žuti karton zbog prekršaja, a Kovačić odmah za njim zbog prigovora. Nakon penala odmah su se pojavile reakcije na Twitteru. Nogometni svijet misli da je Argentina nezasluženo dobila penal, a neki ističu da je to sve zbog Messija i njegova autoriteta. ”Je li ovo novo pravilo za penale, isključivo za Argentince?” pita se Duncan Castles, novinar kojeg prati gotovo 200 tisuća ljudi na Twitteru. ”Kakav je ovo penal?”,”Ovo nije penal, sve se radi da Messi osvoji naslov prvaka”, samo su neki od brojnih komentara.

Roy Keane i Gary Neville javno su istaknuli da je Hrvatska oštećena protiv Argentine. Uvjereni su da nema govora o penalu. Gary Neville: “Nema šanse da je to jedanaesterac.”Ian Wright: “Nisu čak ni provjerili VAR. Nemam pojma zašto. To nije jedanaesterac.”Roy Keane: “Slažem se s momcima, to nije jedanaesterac za mene.” Španjolska Marca odmah je objavila anketu za čitatelje, u 10-ak minuta glasaovalo je gotovo 12 tisuća ljudi i 62 % čitatelja uvjereno je da je Hrvatska oštećena.

Messi potvrdio: Nedjelja će biti posljednji put da igram na Svjetskom prvenstvu.Prije početka Svjetskog nogometnog prvenstva mnogi su smatrali da bi ovo moglo biti idealno mjesto za Lionela Messija da pobjedom na Svjetskom prvenstvu potvrdi status najvećeg u povijesti nogometa. Samo ga jedna pobjeda dijeli od toga. Messi ima 35 godina, plan Argentine je bio da se polako astereti, ali njegova reprezentacija i dalje jako ovisi o njemu. U 2022. zabio je čak 16 reprezentativnih golova, što mu je novi rekord (najviše 12 u 2012.) i čak više nego u prethodne tri godine zajedno (od 2019. do 2021. zabio je 15 golova). Oprašta se od SP, ali ne i od nogometa.

Neprepoznatljiva Hrvatska pala je praktično bez ispaljenog metka u polufinalu Svjetskog nogometnog prvenstva u Kataru. Argentina je slavila 3:0, a naši reprezentativci djelovali su umorno i ispuhano te je konačan rezultat realan u odnosu na ono što smo vidjeli na terenu. Ipak, ostaje borba za vrlo vrijednu broncu u subotu, protiv poraženog iz ogleda Francuska - Maroko - piše HRT koji bez komentara tumači tijek igre

Nogometaši Hrvatske neće drugi put u nizu igrati u finalu svjetskog prvenstva, u polufinalnom dvoboju u Lusailu Argentina je pobijedila s uvjerljivih 3-0 (2-0). Julian Alvarez je postigao pogotke u 39. i 69. minuti, dok je Lionel Messi bio strijelac u 34. iz jedanaesterca. Cijelo prvo poluvrijeme odigrano je vrlo oprezno s obje strane, no Argentina je unatoč tome imala veliku prednost od 2-0.Za to je najzaslužniji bio mladi, 21-godišnji napadač Alvarez koji je u 34. minuti iznudio jedanaesterac kojeg je u 1-0 pretvorio Lionel Messi.Sudac Daniele Orsato jedanaestercem je prethodno okarakterizirao sudar Alvareza i Dominika Livakovića. Samo pet minuta kasnije već je bilo 2-0, a poentirao je spomenuti Alvarez nakon kontranapada.Juranović i potom Sosa nisu uspjeli riješiti situaciju u hrvatskom šesnaestercu, a Alvarez je postigao pogodak za veliko argentinsko slavlje koje je moglo biti i veće na samom kraju prvog dijela, ali je udarac Mac Allistera obranio hrvatski vratar Livaković.

U nastavku je Hrvatska krenula na sve ili ništa. Ušli su Vlašić, Petković i Oršić, no bliže je pogotku bila Argentina koja je novi, treći, zabila u 69. minuti. Opet je strijelac bio Alvarez, ali sve je pripremio fantastični Messi koji je prošao Gvardiola i asistirao za konačnih 3-0.