Uspjeh na „10. DOBRO World Cupu 2018.“: Tin Srbić se u Osijeku ponovno pozlatio

Tin Srbić

Tin Srbić se u Osijeku ponovo pozlatio. Pobjednik je finala u preči (high bar) na 10. DOBRO World Cup 2018. i jedini hrvatski gimnastičar koji se, okitio medaljom.  Bodren ponovno do posljednjeg mjesta  ispunjenim tribinama Gradskog vrta, sjajnom izvedbom sa startom 6.1 uvjerljivo Jje slavio na preči,i to s više od boda ispred najbliže konkurencije.

Hrvatski gimnastičar, koji je u Osijeku slavio i 2017. godine, dobio je ocjenu 14.700 dok je drugoplasirani Litvanac Robert Tvorogal dobio ocjenu 13.667. Treći je bio Švicarac Taha Serhani (13.633).

-Bio je to moj jako dobar nastup u finalu premda ozljeda nije iza mene. Odradio sam jednu od najboljih vježbi u finalima, premda sam htio raditi još jaču vježbu, ali i ozljeda me je malo usporila. Prije samog natjecanja sam se naježio od publike. Osjećao sam pritisak na zagrijavanju, a kada sam čuo publiku doslovce sam letio. Imao sam osjećaj da mogu odraditi još jednu vježbui. Atmosfera je ponovno bila sjajna, još bolja od one prošle godine. Svaka čast organizatorima jer ovo je najbolji Svjetski kup. Svake godine pomiču granice, a ja iskreno ne znam može li biti još bolje – istaknuo je zlatni Srbić.

I danas je 2.500 Osječana uživalo u prazniku gimnastike. Anton Kovačević, hrvatski drugi predstavnik u nedjeljnom finalu natjecanje je završio na petom mjestu.

-Zadovoljan sam bio početkom vježbe, sve teže elemente sam napravio. Na žalost, dogodila mi se jedna pogreška, malo previše brzine u elementu Rybalko. Suci su to ocijenili kao pad, da nije tako to bi bila jako dobra ocjena. Veselim se sljedećem natjecanju, veselim se novim izazovima i sigurno se vraćam i sljedeće godine u Osijek – zaključio je Kovačević.

Na parteru (floor wag) i na gredi (balance beam) briljirala je Diana Varinska iz Ukrajine, a Izraelac Andrey Medvedev na preskoku (vault mag). Denis Abliazin iz Rusije slavio je na karikama (rings), a drugo je mjesto osvojio odlični Ibrahim Čolak iz Turske.

Osijek se po deseti put pokazao gradom u kojem se može gledati vrhunska gimnastika.

Prvog finalnog dana gimnastičkog 10. DOBRO World Cupa 2018. hrvatski gimnastičari nisu se uspjeli dokopati medalje. Robert Seligman i Filip Ude nastupili su u disciplini konj s hvataljkama (pommel horse) i kiksali te zauzeli šesto i osmo mjesto. Pobjeda je pripala Lee Chih Kaiu iz Taipeia. U disciplini preskok (vault wag) naša Tijana Tkalčec je završila na petom mjestu, a pobijedila je legendarnoj 43-godišnjoj Oksana Chusovitina iz Uzbekistana.

-Zadovoljna sam, malo i iznenađena. Ovo je više nego li sam očekivala. Konkurencija je bila jaka. Doista je bio poseban osjećaj, domaća publika, drago mi je da je toliko ljudi bodrilo naše gimnastičare. Osijek definitivno ostaje najdraže natjecanje – kazala je Tkalčec.

Diana Varinska iz Ukrajine briljirala je u dvovisinskim ručama (uneven bars), a Dominick Cunningham iz Velike Britanije na parteru (floor mag). Cipranin  Marios Georgiou s Cipra slavio je na ručama (parallel bars).

Prepune tribine osječke dvorane Gradski vrt dokaz su da Osječani vole gimnastiku, a ta ljubav traje već desetak godina. Upravo je Osijek i ove godine jedna od devet etapa Svjetskog kupa. Sve je započelo u Melbourneu, prije Osijeka održana su još natjecanja u Bakuu i Dohi, a slijede još slovenski Koper, portugalski Guimaraes, turski Mersin, mađarski Szombathely i Pariz. Putujuća gimnastička karavana završava krajem godine u njemačkom Cottbusu. Osijek je omiljeno odredište najuspješnijih gimnastičara, a razlog tomu je i jer svake godine uvode neke novine. Javno su u parku Kralja Petra Krešimira izvlačili startne brojeve kako bi Osječani upoznali finaliste, a posjetitelje je nakon izvlačenja zabavljala popularna beogradska grupa S.A.R.S.

Od drugog osječkog Grand prixa, ulogu direktora turnira ima Vladimir Mađarević. Zajedno s timom ljudi koji svake godine sudjeluju u organizaciji, želio je svake godine pomaknuti granice prema boljem. Naravno, u svakom pogledu.

- Cilj nam je bio od Svjetskog kupa u Osijeku stvoriti mjesto koje će privlačiti ljude i za vrijeme kojeg ćemo dokazati da je Osijek grad koji može privlačiti turiste i biti zanimljiv turistima. Naravno, uvijek su nam središnji dio - gimnastika i događanja na Svjetskom kupu. Tijekom natjecanja, također, željeli smo gimnastiku još više približiti ljudima, stvoriti zanimljivost u natjecanju, skratiti natjecanje kako bi gimnastika bila zanimljiva i medijima, ali i svim gledateljima - rekao je Mađarević.